Kalendář NFDL s čáslavskou synagogou

20.11.2023

Nedávno jsme vám popřáli štastný a sladký nový židovský rok 5784, se kterým přišla k nám do synagogy v Čáslavi podzimní sezona. V neděli 1. října jsme ještě oslavili svátek Sukot, který připomíná přebývání Židů v altáncích zvaných suky během jejich biblického putování pouští po vyvedení z egyptského otroctví. A zanedlouho se i rok 2023 přehoupne do roku 2024. A protože k novému roku patří kalendář, připravili jsme pro vás, naše příznivce a podporovatele, překvapení v podobě česko-židovského kalendáře na období od září 2023 až do prosince 2024 (nebo chcete-li i na roky 5784 a 5785 židovského kalendáře).

Motivem kalendáře jsou různé podoby čáslavské synagogy, zachycené na jedinečných fotografiích. Kalendář byl poprvé představen 25. října v rámci Týdne turistických informačních center, kdy byla synagoga opět zpřístupněna díky spolupráci s Infocentrem Čáslav.

V Informačním centru Čáslav je možné si kalendář zakoupit a rovněž je možné si zde domluvit prohlídku synagogy v Čáslavi v průběhu celého roku.

Kalendář můžete rovněž získat i přímo od nás. Stačí, když naši činnost a další fáze rekonstrukce synagogy v Čáslavi podpoříte částkou alespoň 250,- a zanecháte nám své kontaktní údaje prostřednictvím tohoto formuláře na adrese https://bit.ly/kalendar-nfdl. Kalendář vám zašleme obratem a rovněž vás budeme informovat o dalších akcích, které náš nadační fond bude pořádat. A věřte, že i v roce 2024, 5784 i 5785 se máte na co těšit!