NAŠI PRŮVODCI

Marek

Bezedná studnice informací a zajímavostí týkajících se nejen synagogy, ale obecně historie regionu a holocaustu. Markova motivace k zájmu o téma je zřejmá především díky rodinným vazbám a historii.

Kristýna

Aktivní studentka kutnohorského gymnázia, se zájmem o téma holocaustu a pátraní po osudu kutnohorských Židů, během kterého byla velmi oslovena knihou vzpomínek dr. Dagmar Lieblové.

Ema

Nejmladší průvodkyně a gymnazistka z Brna. Téma holocaustu Ema vnímá jako důležitou součást rodinné historie, velmi ji ovlivnilo, když společně s dr. Dagmar Lieblovou absolvovala turné spojené se španělským vydáním jejích vzpomínek.

Klárka

Studentka gymnázia Jiřího Gutha-Jarkovského v Praze 1, vnučka dr. Lieblové. Velmi intenzivně vnímá osudy své babičky a téma holokaustu zpracovala také v ročníkové práci v rámci svého studia.

Anička

Studentka z Prahy, která k historii a židovství tíhla už odmalička, a to i kvůli židovským rodinným vazbám. Postupem let se k vášni pro (nejenom židovské) dějiny přidal zájem i o další disciplíny jako jsou filozofie na amatérské úrovni, literatura nebo umění, o kterých vždy ráda ztratí pár slov při jakékoli možné příležitosti.
.

Týna

Skororodačka z Čáslavi a středoškolská učitelka. Čáslavská synagoga ji vždy přitahovala svou exotickou krásou a tajemnou atmosférou. K zájmu o židovskou kulturu a tradice ji už v dětství přivedl její dědeček při dlouhých procházkách po boskovické židovské čtvrti, kde se narodil a vyrůstal.