NAŠI PRŮVODCI

Marek

Bezedná studnice informací a zajímavostí týkajících se nejen synagogy, ale obecně historie regionu a holocaustu. Markova motivace k zájmu o téma je zřejmá především díky rodinným vazbám a historii.

Jitka

Učitelka dějepisu na střední škole VOŠ, SPŠ a JŠ Kutná Hora, v níž se snaží vést žáky k aktivnímu připomínání nedávné historie, velmi se angažuje v projektech na připomínku obětem holocaustu.

Matěj

Nadějný gymnazista z Prahy. Zajímá se o moderní dějiny postkoloniálního světa v Africe a na Blízkém východě a také studuje rodinnou historii - jeho prababičce se jako jediné z rozsáhlé rodiny podařilo přežít válku.

Kristýna

Aktivní studentka kutnohorského gymnázia, se zájmem o téma holocaustu a pátraní po osudu kutnohorských Židů, během kterého byla velmi oslovena knihou vzpomínek dr. Dagmar Lieblové.

Zdeněk

Angažovaný středoškolák VOŠ, SPŠ a JŠ Kutná Hora. Zajímá se o techniku, ale i o dějiny 20. století, především v době 2. světové války. Je rád, že může předávat informace o tématu holocaustu a o osudech lidí spjatých s regionem.

Ema

Nejmladší průvodkyně a gymnazistka z Brna. Téma holocaustu Ema vnímá jako důležitou součást rodinné historie, velmi ji ovlivnilo, když společně s dr. Dagmar Lieblovou absolvovala turné spojené se španělským vydáním jejích vzpomínek.

Klárka

Studentka gymnázia Jiřího Gutha-Jarkovského v Praze 1, vnučka dr. Lieblové. Velmi intenzivně vnímá osudy své babičky a téma holokaustu zpracovala také v ročníkové práci v rámci svého studia.