Zveme vás na akci Svět čte příběh kutnohorských Židů

19.04.2021

19. května 2021 od 18 hodin proběhne na platformě zoom online akce Svět čte příběh kutnohorských Židů (odkaz budeme sdílet na našem facebooku).

Nadační fond dr. Dagmar Lieblové vás zve na třetí ročník akce Svět čte příběh kutnohorských Židů, která se koná u příležitosti připomínky nedožitých 92. narozenin dr. Dagmar Lieblové 19. května 2021.

Proč akci pořádáme a co je jejím cílem?

Vlastním obsahem akce je čtení ukázek z knih, které mají vazbu na kutnohorskou židovskou komunitu, ze které Dagmar Lieblová pocházela a k jejímuž odkazu se vždy hrdě hlásila.

Proto jednotliví účastníci budou číst ukázky nejen z knihy vzpomínek dr. Lieblové Přepsali se, tak jsem tady, ale také z knih Josefa Bondyho Opuštěná panenka a Terezínské requiem, Citového průvodce po Kutné Hoře od Oty Reinera či dalších knih, které se svou tématikou vážou ke kutnohorské židovské komunitě.

Každý účastník přečte v rámci 1 - 2 minutového vystoupení vybranou pasáž z knihy. Tím vytvoříme síť lidí, kteří si společně připomenou jak osobnost dr. Lieblové a její odkaz, tak i další významné osobnosti kutnohorské židovské komunity.

Jak se zúčastnit?

Pokud se chcete této netradiční vzpomínkové akce aktivně účastnit, tak stačí, abyste vyplnili tento registrační dotazník.

Následně vás budeme informovat o potvrzení vaší účasti a postupu přihlášení do platformy zoom v den konání akce.

Nad akcí převzal záštitu Izraelský velvyslanec Daniel Meron.

Záznam z loňské online akce můžete zhlédnout zde.

Akce se koná v rámci projektu Připomínka židovské kultury na Kutnohorsku za podpory Města Kutná Hora, Města Čáslav a Nadačního fondu obětem holocaustu.

Těšíme se na virtuální setkání s Vámi.

Nadační fond dr. Dagmar Lieblové