Svět čte příběh kutnohorských Židů

22.04.2022

Zveme vás na 4. ročník akce Svět čte příběh kutnohorských Židů

19. května 2022 od 17,30 hodin proběhne online akce Svět čte příběh kutnohorských Židů, kterou budeme přenášet živě na sítí Facebook a YouTube).

Nadační fond dr. Dagmar Lieblové vás zve na čtvrtý ročník akce Svět čte příběh kutnohorských Židů, která se koná u příležitosti připomínky nedožitých 93. narozenin dr. Dagmar Lieblové 19. května 2022.

Proč akci pořádáme a co je jejím cílem?

Vlastním obsahem akce je čtení ukázek z knih, které mají vazbu na kutnohorskou židovskou komunitu, ze které pocházela a k jejímuž odkazu se Dagmar Lieblová vždy hrdě hlásila.

Proto jednotliví účastníci budou číst ukázky nejen z knihy vzpomínek dr. Lieblové Přepsali se, tak jsem tady, ale také z knih Josefa Bora Opuštěná panenka a Terezínské requiem, Citového průvodce po Kutné Hoře od Oty Reinera či dalších knih, které se svou tématikou vážou ke kutnohorské židovské komunitě.

Každý účastník přečte v rámci 1-2 minutového vystoupení jím vybranou pasáž z knihy. Tím vytvoříme síť lidí, kteří si společně připomenou, jak osobnost dr. Lieblové a její odkaz, tak i další významné osobnosti kutnohorské židovské komunity.

Jak se zúčastnit?

Pokud se chcete této netradiční vzpomínkové akce aktivně účastnit, tak stačí, abyste vyplnili tento dotazník: https://forms.gle/AmANyB5HFVJGdxZ17.

Následně vás budeme informovat o potvrzení vaší účasti a postupu přihlášení.

Akce se koná v rámci projektu Obnova a připomínka židovských tradic za podpory Města Kutné Hory a Města Čáslavi.

Těšíme se na virtuální setkání s Vámi.

Nadační fond dr. Dagmar Lieblové