Zveme vás na 5.ročník akce Svět čte příběh kutnohorských Židů

11.05.2023

Dne 19. května 2023 od 17,30 hodin proběhne na platformě ZOOM online akce Svět čte příběh kutnohorských Židů.

Nadační fond dr. Dagmar Lieblové vás zve na pátý ročník akce Svět čte příběh kutnohorských Židů, která se koná u příležitosti připomínky nedožitých 94. narozenin dr. Dagmar Lieblové. Ty připadají právě na 19. května 2023.

Proč akci pořádáme a co je jejím cílem?

Vlastním obsahem akce je čtení ukázek z knih, které mají vazbu na kutnohorskou židovskou komunitu, ze které pocházela a k jejímuž odkazu se Dagmar Lieblová vždy hrdě hlásila.

Jednotliví účastníci budou číst ukázky nejen z knihy vzpomínek dr. Lieblové Přepsali se, tak jsem tady, ale také z knihy Josefa Bora Opuštěná panenka, z Citového průvodce po Kutné Hoře od Oty Reinera či dalších knih, které se svou tématikou vážou ke kutnohorské židovské komunitě.

Každý účastník přečte v rámci 1 - 2 minutového vystoupení jím vybranou pasáž z knihy. Tím vytvoříme síť lidí, kteří si společně připomenou jak osobnost dr. Lieblové a její odkaz, tak i další významné osobnosti kutnohorské židovské komunity.

Jak se zúčastnit?

Akci bude možné sledovat na Facebooku a na Youtube kanálu nadačního fondu .

Akce se koná v rámci projektu Rok se židovskou kulturou 2023 díky podpoře Města Kutná Hora, Města Čáslav a Středočeského kraje.


Těšíme se na virtuální setkání s Vámi!

Nadační fond dr. Dagmar Lieblové