Pozvánka na online přenos koncertu

24.05.2020

Chtěli bychom vás pozvat na on-line přenos koncertu na připomínku obětí holocaustu z Kutné Hory, který se koná 14. června od 18 hodin se v GASku v Kutné Hoře v podání koncertního tělesa FAMA Quartet. Tento soubor patří mezi absolutní tuzemskou špičku v oblasti interpretace české i světové současné tvorby. Na koncertu zazní skladby především židovských autorů, včetně terezínských skladatelů (mj. Gideona Kleina a Hanse Krásy).

S ohledem na platná vládní nařízení bude koncert streamován a on-line vysílán, aby si široká veřejnost mohla připomenout židovské spoluobčany, kteří byli zavražděni během holocaustu.

On - line přenos koncertu bude dostupný on-line. Sledujte náš web či facebookové stránky. Plakát ke stažení zde.

Nad koncertem přijal záštitu starosta Města Kutná Hora pan Ing. Josef Viktora.

Koncert se koná v rámci projektu Rok židovské kultury na Kutnohorsku za podpory Města Kutná Hora, Středočeského kraje a Nadace Židovské obce Praha.

Program koncertu

JOSEF Suk: Meditace

HANS Krása: Smyčcový kvartet

GIDEON Klein: 2. věta ze smyčcového tria, Variace na moravskou lidovou píseň

GIDEON Klein: Smyčcový kvartet

DANIEL Chudovský: Mikva

Představení Fama Q

Fama Quartet je kvartetní uskupení, které vzniklo v roce 2005 v Praze. Hráči jsou členy předních českých orchestrů, které spojuje nadšení pro komorní a kvartetní hudbu. Kvarteto uvádí pravidelně skladby především soudobých autorů: jak klasiků avantgardy 20. století, tak nynějších významných českých i evropských tvůrců. Soubor často premiéruje skladby mladých českých a zahraničních skladatelů. Kvarteto však neopomíjí ani tradiční kvartetní repertoár. Fama Quartet je častým hostem v rámci pražských koncertních cyklů Přítomnost, Umělecká beseda, Krása dneška. Vystupovalo na prestižních českých i zahraničních festivalech včetně USA, Izraele a Japonska. Členové kvarteta s radostí také přijímají pozvání na různé semináře a dílny věnující se interpretaci soudobé hudby. Kvarteto se mj. podílelo na festivalu Defiant Requiem v Praze a Terezíně (2015), nahrávalo tvorbu kanadské autorky Rity Ueda, vystoupilo na bienále Ostravské dny nové hudby a pro rok 2016 se kvartetu dostalo mj. opětovného pozvání na festival Pražské jaro, k participaci na projektu Performing the Jewish Archive a k účinkování na festivalech ve španělském Toledu, francouzském Quiberonu či v Jeruzalémě. Fama Quartet také pravidelně nahrává jak pro Český rozhlas, tak pro zahraniční vydavatele.

Účinkující:

Fama Quartet

David Danel / housle

Roman Hranička / housle

Ondřej Martinovský / viola

Balázs Adorján / violoncello