Pesach - oslavy a nové výzvy

08.04.2020

Pesach je jedním z velkých a nejvíce připomínaných židovských svátků. Je to poutní svátek, během kterého obyvatelé Judského kralovství vykonali pouť do Jeruzalémského chrámu. 

Dnes je svátek zejména připomínkou Exodu, oslavou osvobození Židů od útlaku v otroctví a plodů, které Izrael svému lidu přináší. Náši předci museli za svobodou putovat více než 40 let pouští. Je to jedna z nejvýznamnějších událostí formující základy židovských tradic. Tradic, které posilují naši identitu v obtížných chvílích. 

Celý svět nyní čelí jedné z největších výzev za dlouhá desetiletí. Ale dříve či později i toto obtízné období překonáme. A věříme, že již brzy začneme další kapitoly nekonečného příběhu dějin. 

Celý tým Nadačního fondu dr. Dagmar Lieblové pro vás již připravil seriál akcí zejména v čáslavské synagoze, kterou vám během léta opět nejen zpřístupníme, ale také zahájíme práce na dokončení její rekonstrukce pro společenské využití. Ale nyní užívejte klidné dny Pesachu, ať již tento svátek slavíte jakkoli. 

Jménem Nadačního fondu dr. Dagmar Lieblové - Pesach sameach!