Nešama v čáslavské synagoze

15.08.2023

Koncert k zakončení letní sezony v Synagoze v Čáslavi

U příležitosti zakončení letní sezony prohlídek v nově opravené synagoze v Čáslavi si vás dovolujeme pozvat na koncert dámského klezmerového tria Nešama. Uskuteční se ve čtvrtek 24. srpna od 18 hodin a bude složený z tradičních židovských jidiš a ladino písní.

Kromě tradičních židovských písní si Nešama (v hebrejštině znamená Duše) troufá i na současné písně Izraele, kterým zpěvačka a vedoucí kapely Zuzana Wirthová občas napíše autorské texty. Zuzana je známá také z předchozích formací Chesed a Menorah. V kapele dále zpívá a na akordeon hraje hudebně všestranná Jana Žalská. Skupinu dotváří zpěvem a hrou Karolína Vančurová, majitelka uhrančivých houslí.

Písně Nešamy vyvěrají z kořenů těžce pronásledovaného národa. Využitím dvou mizejících jazyků jidiš a ladino vracejí život dávné a bohaté diaspoře roztroušené po celém světe. S nimi se sice nevrací ztracené komunity a jednotlivé životy, ale na koncertě Nešamy tryská její neslazený pramen.

Po koncertě se můžete až do 21 hodin zúčastnit večerních prohlídek synagogy.

Přijďte si vychutnat tradiční židovské jidiš a ladino písně v podání dámského klezmerového tria NEŠAMA v jedinečné akustice čáslavské synagogy.

Vstupné dobrovolné.

Těšíme se na vás!