Do čáslavské synagogy ještě před létem!

19.04.2024

Letní návštěvnická sezóna v synagoze v Čáslavi se blíží a otevřeno bude již tradičně od 1.7. do 31.8., vždy od středy do neděle 10-16 hodin.

Pokud by vás ale návštěva synagogy lákala ještě před létem, je tu pár příležitostí, při kterých můžete tuto nádhernou památku obdivovat i v květnu a červnu:

Ve dnech 7.-8.6.2024 proběhne vzpomínková akce na Ivo Engländera. V rámci této akce můžete navšívit několik přednášek o tomto čáslavském rodákovi a jeho životě, budou k dispozici interaktivní stanoviště pro děti i dospělé a k vidění budou i modely letadel a výstava Křídla v exilu

V pátek 7.6.2024 navíc bude možné navštívit synagogu i po setmění, v rámci tradiční Noci kostelů.

Neděle 9.6.2024 nabídne tradiční Koncert na památku obětí holocaustu z kutnohorska, který tento rok pořádáme ve spolupráci se ZUŠ Čáslav.

Na pondělí 10.6.2024 připravujeme dětské představení pro žáky mateřských a základních škol, na kterém vystoupí dětské divadlo ŽOP Fiegele v čele s Vidou Neuwirthovou.

A v sobotu 22.6.2024 budete moci absolovovat komentovanou prohlídku synagogy v rámci Čáslavských slavností.

Kromě těchto plánovaných akcí operativně pracujeme na možnosti mít otevřeno i o dalších květnových a červnových víkendech před létem - sledujte náš facebookový profil pro více informací.

Těšíme se na vás!